روش انتخاب درست از بین چند افزونه رایگان و خیلی خوب

یکی از سوالات رایج کاربران وردپرس این است که “چگونه مابین چند افزونه خیلی رایگان و خوب با قابلیت های یکسان یکی را انتخاب کنم؟”

این سوال خوبیه. انتخاب یک افزونه از بین هزاران هزار افزونه رایگان با کیفیت، مقداری چالش برانگیزه. به هز حال این مقاله کوتاه از سری مقالت آموزش وبمستر وردپرس ، میتونه شما رو تا حدودی کمک کنه تا راحتتر تصمیم بگیرید.

افزونه ای رو انتخاب کنید که نسخه غیر رایگان داشته باشه.

چرا؟

افزونه های رایگان وردپرسی توسط سه دسته از توسعه دهنده ها ایجاد میشن.

دسته اول

توسعه دهنده هایی هستند که افزونه هاشون رو به رایگان در اختیار دیگران قرار میدن تا از این طریق به راحتی با کاربرها ارتباط برقرار کنند و شناخته بشن تا بتونن در جمعشون قرار بگیرن.

دسته دوم

به این دلیل افزونه هاشون رو رایگان ارائه می دهند که نمونه کار ایجاد کنند و رزومه اشون رو تقویت کنند تا از اون طریق بتونن قراردادها و پروژه های خوبی رو بگیرند.

دسته سوم

توسعه دهنده هایی هستند که افزونه های رایگان ارائه میدهند تا نظر کاربران رو جلب کنند که در نهایت کاربرها نسخه غیر رایگان افزونه رو تهیه کنند.

دلیل اینکه شما نباید از افزونه های دو دسته اول استفاده کنید اینه که اونها در نهایت تمایلی به بروزرسانی افزونه های خودشون نخواهند داشت. دسته اول توسعه دهنده ها، در نهایت خودشون رو در پروژه های دیگه ای مشغول خواهند کرد. دسته دوم بعد از رسیدن به اهدافشون از افزونه دست می کشند و کاربران رو رها می کنند. همین امر باعث میشه که افزونه های اونها بروزرسانی نشده و به تهدید امنیتی برای سایت ورپرسی شما تبدیل بشن.

توسعه دهنده هایی که نسخه رایگان از افزونه هاشون ارائه می دهند، همیشه نسخه رایگان رو برروزرسانی می کنند. چون اگر این نسخه های رایگان بروزرسانی نشوند و قدیمی باقی بمانند، اونوقت دیگه هیچکس تمایلی به تهیه نسخه غیر رایگان اون نخواهد داشت. بنابراین اونها تمام تلاش خودشون رو جهت بروز نگهداری نسخه رایگان افزونه اشون انجام میدهند.

البته استثناهایی هم وجود داره. پلاگین های رایگانی هم وجود دارند که بهتر از نسخه غیر رایگانشون عمل می کنند. اما در شرایطی که عملکرد هر دوی این پلاگین ها تقریبا نزدیک بهم باشه، بازم بهتره که نسخه غیر رایگان رو تهیه کنید.

این مقاله از سری مقالات آموزش وبمستر وردپرس بود که بطور اختصاصی بر روی ” روش بهترین انتخاب از بین چند افزونه رایگان و خیلی خوب ” تمرکز داشت. امیدوارم که مفید واقع شده باشه. دیدگاه یادتون نره (:

دیدگاه ها

Comments