سه نکته مهم در مدیریت افزونه های وردپرس

بعنوان یک کاربر وردپرس، شما می دانید که افزونه ها چی هستند و چه کاری را برای ما انجام میدهند. در واقع همین الان هم احتمالا شما در حال استفاده از چندتای اونها بر روی وب سایت وردپرسی خودتون هستید. بهرحال، هر چقدر افزونه ها شگفت انگیز و قدرتمند باشند، اگر درست مدیریت نشن میتونن مشکلات بزرگی رو بوجود بیارن. دقیقاً به همین دلیل، شما باید مدیریت افزونه های وردپرس رو بلد باشید و اطمینان حاصل کنید که افزونه ها روی وب سایت وردپرس شما تأثیر منفی نمی گذارند. در این مقاله از سری مقالات آموزش وبمستر وردپرس ، به این نکته مهم می پردازیم.

نکته اول:

تعداد افزونه های شما کمی زیاده. اگر افزونه کمتری داشته باشید، وب سایت شما سالم تر و بهتر کار میکنه. حواستون باشه که که افزونه ها منابع سرور رو مصرف و فضای ذخیره سازی شما رو اشغال می کنند. فقط از افزونه هایی استفاده کنید که کاملا برای وب سایت شما ضروری باشند. برای مدیریت افزونه های وردپرس ، مابقی افزونه ها رو غیرفعال و در آخر پاک کنید.

نکته دوم:

بروزرسانی کنید. شما قطعا بارها و بارها این مطلب رو شنیده اید که افزونه ها رو در حد امکان می بایست بروز نگهداشت. به لحاظ امنیتی، فکر کنید که پلاگین ها پنجرهای منزل شما هستند. وقتی افزونه ها بروزرسانی نشده باشند، در مقابل سوء استفاده هکرها و آلوده شدن در مقابل بدافزارها آسیب پذیر می شوند. هیچ می دونستید که 54% آسیب های وارد شده با وب سایت ها از طریق افزونه ها بوده؟ بله… افزونه ها رو بروزرسانی کن دوست من!

نکته سوم:

از افزونه های سنگین استفاده کن. منظورم از افزونه های سنگین، افزونه هایی که ویژگی های متنوعی داشته باشه. بطور مثال افزونه Wordfence یک افزونه همه کاره ی امنیتی برای سایت های وردپرس هستش. بجای نصب چندین افزونه امنیتی سبک که هر کدوم نوعی ویژگی امنیتی دارند، بهتره که یک افزونه امنیتی قوی استفاده کنی که تمام اون ویژگی ها رو در خودش داشته باشه.  افزونه های سنگین ممکنه که منابع شما رو نسبت به افزونه های سبک بیشتر درگیر کنه، اما نکته مهم اینه که مدیریت یک افزونه به مراتب راحتتر از مدیریت چند افزونه است.

این مقاله از سری مقالات آموزش وبمستر وردپرس بود که بطور اختصاصی بر روی ” سه نکته مهم در مدیریت افزونه های وردپرس ” تمرکز داشت. امیدوارم که مفید واقع شده باشه. دیدگاه یادتون نره (:

دیدگاه ها

Comments